بین مایکروفر و فر کدامیک را انتخاب کنیم؟

//بین مایکروفر و فر کدامیک را انتخاب کنیم؟

بین مایکروفر و فر کدامیک را انتخاب کنیم؟

در اینجا به تفاوت های بین  مایکروفر ، مایکروویو ، فر ، گاز ، سولاردام میپردازیم و اینکه کدام یک برای شما بهترین استفاده را دارند. تفاوت بین انواع اجاق گاز ها و اینکه برای پختن غذا از کدام استفاده نماییم.

حتما این سوالات برای شما هم پیش آمده است که:  فر بهتر است یا مایکروفر ؟ مایکروویو بهتر است یا مایکروفر ؟ مایکروفر بهتر است یا سولاردام ؟ تفاوت فر برقی با سولاردام ؟ مضرات و فوائد هر کدام ؟ تفاوت مایکروفر با مایکروویو ؟ بنابراین با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا اطلاعات خود را غنی نمایید .

تفاوت اجاق گاز و مایکروفر

تفاوت مایکروفر ، مایکروویو ، فر ، گاز ، سولاردام

انواع اجاق ها را می توان به چند دسته تقسیم کرد. اجاق های پخت و پز عبارتند از: اجاق گاز معمولی، اجاق مایکروفر، اجاق ماکروویو.

فر : به دستگاهی گفته می شود که پخت غذا در محیط بسته و دمای یکنواخت در تمامی قسمت ها امکان پذیر است و ساده ترین نوع آنها فرگازی است که دمای بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد را دارند و دارای چند طبقه مجزا میباشند .

تفاوت فر برقی و گازی در زمان و هزینه ( مقرون به صرفه بودن ) آن می باشد ، فر گازی معمولا زودتر گرم میکند و فر برقی از خطر کمتری برخوردار است .

مایکروفر ، مایکروویو ، ماکروفر : نیز دستگاهی است که پخت از طریق گرمکن امواج ماکرو و المنتهای تابشی از بالا صورت می گیرد ، فرق مایکروفر با مایکروویو در این است که : مایکروویو با اشعه ویو غذاها را حرارت میده ولی مایکروفر برقی با المنتهای برقی غذا را حرارت میدهد.

ماکروفر و فر : دستگاهی ترکیبی  است که تمامی قابلیت های ماکروفر یا ماکرویو را دارد و چند نوع دستگاه حرارت دهی به ان اضافه شده مانند : فن و گریل و کانوکشن و حرارت سه بعدی که در برندهای مختلف دستگاه ها متفاوت هستند .

فر برقی : دستگاهی کامل برای آشپزی است که دارای چندین طبقه فضای بسته و گاهی با جوجه گردان میباشد که از جریان برق برای حرارت دهی استفاده می کند .

فر هالوژن : دستگاهی است که برای پخت از تابش مستقیم و شدید نور لامپ مخصوص استفاده می کند و پخت غذا از سطح بیرون شروع می شود .

گاز هالوژن : صفحه گاز شیشه ای با المنت برقی پرقدرت و قابل تنظیم کار می کند .

تسترها : با المنت های تابشی کار می کنند و برای ذوب کردن پنیر پیتزا و غذا و برشته کردن نان ها مورد استفاده قرار می گیرند . برخی انواع کاملتر برای سرخ کردن و بریان کردن سطوح کوچکتر نیز بکار می رود .

سولاردام : دستگاهی با سرعت پخت بالا با ترکیب امواج ماکرو و حرارت دهی با فن و گریل تابشی همزمان است که جهت پخت مواد غذایی خشک مناسب تر می باشد .

گاز اینداکشن : دستگاهی بر اساس تکنولوزی القای مغناطیسی است که در ظرف مخصوص خود می تواند گرما را انتقال دهد . برای مثال اگر کتری محتوی آبجوش را از روی دستگاه و ظرف مخصوص اینداکشن بردارید سطح کتری کاملا سرد است .

همچنین بخوانید: سلف کلین چیست؟

انواع فر، مایکروفر و تستر

مقایسه مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ، فر برقی ، فر هالوژنی و گازها

برای مقایسه مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ، فر برقی ، فر هالوژنی و گازها باید دید چه المانهایی برای ما ضروری میباشد؟ آیا به تنهایی زمان برای ما حائز اهمیت است ؟ یا کیفیت مواد غذایی و نحوه پخت برای ما اهمیت دارد ؟

این موضوع را باید در نظر داشت که کیفیت و زمان یک رابطه مستقیم با هم دارند ، هر چه قدر زمان بیشتری برای پختن غذا صرف شود طبیعتآ از کیفیت بهتری برخوردار خواهد بود .

به طور مثال برعکس تفکر عام نسبت به این موضوع که مایکروفر برای سلامتی مضر میباشد ؛ در طبخ غذاهایی به مانند گراتن سبزیجات برای حفظ ویتامین ث موجود بهتر است از مایکروفر استفاده شود ( چونکه در اینجا زمان برای ما اهمیت دارد ، نکته : سبزی ها با چاقوی تیز و برنده خرد شود و سریعا به مرحله پخت برسد تا ویتامین های موجود در خود را از دست ندهد ) ، بعد از مایکروفر پختن غذا در فر نسبت به اجاق گاز مناسب تر می باشد : چونکه مواد مغذی و حفظ کیفیت و ویتامین موجود در غذا برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است ؛ یادمان نرود که هرچه قدر زمان پخت بیشتر باشد مواد مغذی موجود در آن خاصیت را از دست می دهد .

حال تفاوت مایکروفر ، مایکروویو ، فر، گاز، سولاردام را متوجه شدید؟ اگر سوالی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

منبع : آی.پی امداد

ثبت ديدگاه