چند نکته مهم در چیدمان اتاق نشیمن

//چند نکته مهم در چیدمان اتاق نشیمن

چند نکته مهم در چیدمان اتاق نشیمن

اتاق نشیمن قلب منزل است و اولین تاثیر را روی فرد می گذارد، در واقع چیدمان دکوراسیون شخصیت افراد را به طور غیرمستقیم نشان می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل قوانین و اصول بسیاری دارد که با رعایت آن ها میتوانید منزلی ایده آل برای خود طراحی کنید.اگر قصد تغییر یا طراحی دکوراسیون را دارید، با رعایت نکاتی که در این متن برای شما آورده شده است میتوانید دکوراسیونی شیک و همه چیز تمام دست یابید.

نکته ی اول: سبک مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

درباره ی سبک های مختلف مطالعه کنید تا بفهمید چه نوع مبلی دوست دارید، میخواهید مبل شما راحتی باشد یا سلطنتی!  میز چوبی رابیشتر میپسندید یا شیشه ای.

خوبی اینکه یک سبک خاص را انتخاب میکنید این است که آیتم هایی دارد که هماهنگ می شود. مثلا نوع مبل در اون سبک، به نوع میز و بقیه ی لوازم  منزل می آید.

مبلمان جهیزیه

نکته ی دوم: پالت رنگی انتخاب کنید.

رنگ مورد علاقه ی خود را در این پالت جا دهید. با اینکار، وقتی به خرید می روید دقیقا میدانید که چه می خواهید  و چه رنگی باید باشد. اگر رنگ مبلی که انتخاب کردید، مورد پسند شما نیست، می توانید از فروشنده بخواهید رنگ پارچه ی مبل را به رنگ دلخواه شما تغییر دهد.

موقع انتخاب فرش هم در انتخاب طرح و نقش دقت کنید و گوشه چشمی هم به رنگبندی که برای آشپزخانه  انتخاب کرید، داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: موقع خرید لوازم آشپزخانه به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکته ی سوم: شروع به چیدمان کنید.

بعد از اینکه لوازم مورد نیاز را خریدید، حالا به چیدمان نشیمن فکر کنید. مثلا پلان نشیمن راتوی کاغذ بکشید و هربار چیدمان های متفاوتی را طراحی کنید، ببینید کدام چیدمان بیشتر به خانه شما می آید. یا عکس چیدمان های مختلف را ببینید و  هنگام خرید و تغییر چیدمان عکس مورد نظر را به خاطر بیاورید.

 

فوت و فن نورپردازی و چیدمان دکوراسیون در طراحی اتاق نشیمن

 

چراغ :چراغ به درستی با سایر وسایل هماهنگ می شود. یک چراغ وسط سقف بدترین اشتباه است که همیشه انجام می دهید. استفاده از لامپ های LED برای سقف های کاذب خیلی مناسب است.

 

فرش : در انتخاب فرش دقت کنید که اندازه، طرح و رنگ آن برای منزل شما مناسب باشد.

همچنین ببینید: فرش های طرح تعویض کالای فرسوده

 

خرید اقساطی فرش

چیدمان خارج از مد :هر چند باور قدیمی و ارزشمند همچنان پایدار است، اما این مورد درباره دکوراسیون داخلی صدق نمی کند. به سراغ جدیدترین و به روز ترین طراحی های داخلی رفته و طرح های قدیمی را کنار بگذارید.

مبل و دیوار : قرار دادن مبلمان نزدیک به دیوار همیشه مورد پسند نیست، قانون چسباندن مبل به دیوار را کنار بگذارید. اگر تصور می کنید با چیدن مبلمان کنار دیوار فضاسازی در اتاق پذیرایی انجام می شود سخت در اشتباه هستید.

 

همچنین ببینید: مبلمان طرح تعویض کالای فرسوده

 

رنگ تیره دیوار : استفاده از رنگ های تیره اتاق را کوچک تر و زمخت نشان می دهد. اگر رنگ تیره دوست دارید برای دیوار های تک از رنگ های روشن استفاده کنید.

مبلمان جهیزیه

استفاده به اندازه از دکوری ها : استفاده از وسایل و تابلو های نقاشی بیش از اندازه یکی از مشکلات رایج چیدمان منزل است.

 

پرده :استفاده از پرده های بلند در زیبایی منزل بسیار تاثیر می گذارد. چوب پرده را بالا تر نصب کنید به طوری که ارتفاع پرده تا زمین برسد. این کار باعث می شود منزل بزرگتر دیده شود.

موقعیت :مطمئن شوید که همه ی وسایل جای مناسبی دارند. جای نامناسب تلویزیون اشتباه رایج در چیدمان دکوراسیون است.

 

همچنین ببینید: تلویزیون های طرح تعویض کالای فرسوده

چیدمان منزل

سخن آخر:

اگر به فکر تغییر اساسی در تغییر چیدمان اتاق نشیمن افتادید و با اینحال فکر می کنید هنوز ضروری نیست و بهتر است به حفظ نقدینگی فکر کنید و از خرید های غیر ضروری پرهیز کنید، درست فکر می کنید.

اما ما در سامانه تعویض کالای فرسوده پیشنهاد بهتری برای شما داریم ، با اقساط ۲۶ ماهه ۲۰ میلیون وام ۴% بگیرید و  فکر تغییر اساسی در چیدمان اتاق نشیمن را عملی کنید.

 

 

 

ثبت ديدگاه